Najczęstsze przyczyny samobójstw

Sala samobójców zwiastun
26 września, 2016
Show all

Depresja

Nie otwierać i jeśli nie jest leczone, depresja jest jedną z głównych przyczyn samobójstw wśród wszystkich grup wiekowych ludności, – oświadczył w National press club BTA Hinkov Christo, dyrektor Narodowego centrum zdrowia publicznego i badań (NCPHA). Według jego słów, tylko 1 z 20 Bułgarami, cierpiących na depresję, specjalistycznej opieki psychiatrycznej .

Depresja jest główną przyczyną 128 000 samobójstw rocznie w regionie Europejskim Światowej organizacji zdrowia, powiedział. Podkreślił, że należy zwiększyć inwestycję systemu opieki zdrowotnej, ponieważ ludzie z depresją otrzymują odpowiednie leczenie, nawet w krajach z wysokim budżetu służby zdrowia.

Według badań who „zdrowie psychiczne Atlas 2011” średnio tylko 3% budżetu służby zdrowia przeznacza na zdrowie psychiczne, co stanowi mniej niż 1% w krajach o niskich dochodach i do 5% w krajach o wysokim dochodzie. Według danych WHO 2015 40 milionów ludzi w regionie cierpią na zaburzenia depresyjne, częstotliwość waha się od 3,8% do 6,8 procent populacji w różnych krajach.

Samotność może prowadzić do problemów zdrowia psychicznego, zgodnie z badaniem ogólnych zaburzeń psychicznych, popełnionych NCPHA, najbardziej powszechne zaburzenia psychiczne często ogród – 11.4%, najbardziej dotknięte są osobami w wieku od 50 do 64 lat.

Odrzucenie

Wiele osób postrzega niepowodzenie jak bardzo bolesne, a nawet destrukcyjne. Klienci podzielą się swoim doświadczeniem w następujących przypadkach:

„Mam okropny strach, że ktoś odrzucił lub będę musiał odrzucić. Kiedy to się dzieje, że zawsze czuje się jak mój cały świat się kończy. Rozumiem na racjonalnym poziomie, co nie jest prawdziwe, ale czuję się w ten sposób. Tak, że ja zawsze chcę zrobić to dobrze dla innych. Są one bardzo często to, co inni chcą zrobić, i mam pragnienia i cele pozostają w tle. Gdy ktoś, aby się przywitać, ale on nie odpowiedział na moje powitanie, od razu myślę, że to przeciwko mnie, więc nie odpowiadam. Jeśli ktoś mi powiedział coś negatywnego, zastanawiam się, w ciągu kilku dni odczuwam bardzo silne poczucie winy. Zwracać uwagę na każde słowo, każde spojrzenie innych ludzi i mieć ciągłe wrażenie, że ludzie patrzą na mnie lub ze mną porozmawiać. Inaczej niż w innych z powodu strachu”

 

Jeśli staramy się być doskonały we wszystkim, co nasze „gwarantowane”, że nie zostaną odrzucone przez innych.Sukienka doskonale zachowywał się idealnie, mamy idealny makijaż i wyglądać … idealnie. Nasze wysiłki, jak zwykle, osądzają innych i doceniać je, otrzymujemy wiele wdzięcznych listów, które są tak pożądane dla nas. Niszczycielski efekt tej strategii polega na tym, że stale stawiano pod ogromną presją, i musimy, musimy odnieść sukces we wszystkim. Ciągły strach, że inni mają bardzo wysokie oczekiwania od nas, i jeśli one się nie sprawdzają, odrzucą nas, odstąpienia od nas, i jesteśmy w ciągłym stresie z tego powodu. W rezultacie, możemy stanowić bardzo poważne fizyczne i psychiczne zmęczenie, co z kolei prowadzi do перегоранию lub zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Alkoholizm

Alkoholizm jest chorobą, w której człowiek jest w stanie fizycznego i psychicznego uzależnienia od alkoholu , który prowadzi do zmian w psychice pacjenta, metaboliczne zaburzenia i uszkodzenie wielu narządów w organizmie. uzależnienie od alkoholu występuje stopniowo, zwykle w ciągu 10-15 lat nadużyć, zarówno u mężczyzn, jak i znacznie szybciej u kobiet i młodych ludzi. Społeczne charakteryzuje się częstymi przemocy w rodzinie, a następnie rozpuszcza się. Źle kierowania ich wygląd opadających z pracy. Alkohol jest dostępny i zatwierdzone do stosowania u dorosłych i łatwe do przygotowania w warunkach domowych, więc ryzyko uzależnienia i nadużywania narkotyków do codziennego użytku, jest jednym z najtrudniejszych problemów współczesnego społeczeństwa.

Komentarze są wyłączone.